واکنش هاکان دمیر به برکناری از تیم ملی ایران: منصفانه نیست!

سرمربی ترکیه ای تیم ملی بسکتبال ایران، نسبت به برکناری خود از سمتش واکنش نشان داد.

به گزارش انین، پس از اینکه امروز (دوشنبه – 10 اردیبشت 1403) فدراسیون بسکتبال ایران رسما اعلام کرد که دیگر قصد همکاری با هاکان دمیر را ندارد، با این سرمربی ترکیه ای تماسی داشتیم که مشخص شد او از تصمیم فدراسیون برای قطع همکاری بی اطلاع است. انین در تماس خود با هاکان دمیر، نظر او درباره این تصمیم فدراسیون را جویا شد که در ادامه گفت وگو با این مربی ترک را می خوانید.

انین: الان قرارداد شما با فدراسیون ایران در چه شرایطی است و آیا مشکل مالی برای اتمام قرارداد وجود ندارد؟

دمیر پس از آنکه اسامی گزینه های خارجی فدراسیون را پرسید، گفت «بله، فعلا قرارداد ما تمام نشده و فعلا نتوانسته ام آخرین پرداختی ام از فدراسیون ایران را دریافت کنم. مسیولان فدراسیون ایران به مشکل مالی اشاره داشته اند.»

انین: به نظر می رسد قطع همکاری نظر فدراسیون است و شما نظر دیگری داشته اید، شما علاقمند به ادامه همکاری خود با تیم ملی ایران بودید؟ 

«بله، من رابطه خوبی با بازیکنانم، کادرفنی و فدراسیون ایران دارم و حضور در بسکتبال ایران به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور، برایم افتخار بوده است. ضمن اینکه مشخص است سطح بازیکنانی که در تیم ملی ایران با آن ها کار کرده ام نسبت به زمان پیش از من، بالاتر رفته که یک اتفاق بزرگ است.»

واکنش هاکان دمیر به برکناری از تیم ملی ایران: منصفانه نیست!

انین: چه چیزی در زمان همکاری شما با تیم ملی ایران سخت بود و شما را به چالش کشید؟

«انتقال نسل بسیار سختی را انجام دادم که باید مورد توجه باشد. از نسل قدیم به نسل جدید. من می خواهم سرمربی این تیم جوان در جده (کاپ آسیا 2025 – عربستان) باشم، اما به هر حال این تصمیم فدراسیون است. این انتخاب را منصفانه نمی بینم، اما به آن احترام قایل هستم.»

انین: از ابتدا مشخص بود که کار سختی دارید چون تیم ملی ایران نیاز به تغییر نسل داشت. فدراسیون نیز این موضوع را می دانست، دلیل این تصمیم جدید را چه چیزی می دانید؟ 

«من کاملا به این مسیله آگاهی داشتم و فکر می کنم به خوبی این کار را انجام دادم. واضح است که کار برای سرمربی جدید راحت تر ازمن خواهد بود. الان می دانم دلیل تصمیم به برکناری من چیست، اما فدراسیون چندین بار به مشکلات مالی اشاره کرده بود.»

واکنش هاکان دمیر به برکناری از تیم ملی ایران: منصفانه نیست!

انین: زمان دقیق اتمام قرارداد شما چه زمانی است؟

«تاریخ قرارداد من با فدراسیون ایران تا پایان ماه می میلادی (11 خرداد) است.»

انین: اکنون که قطع همکاری شما با تیم ملی ایران قطعی است، آخرین صحبت یا پیام شما چیست؟ 

«همانطور که گفتم این تصمیم عادلانه و منصفانه نیست اما من برای این انتخاب احترام قایل هستم. برای بازیکنانم و تیمم آرزوی موفقیت در میادین پیش رو را دارم.»

پایان خبر انین

واکنش هاکان دمیر به برکناری از تیم ملی ایران: منصفانه نیست!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش هاکان دمیر به برکناری از تیم ملی ایران: منصفانه نیست!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش هاکان دمیر به برکناری از تیم ملی ایران: منصفانه نیست!"، کلیک کنید.