وزیر خارجه اردن : نباید به نتانیاهو اجازه رویارویی دیگری با ایران را داد

وزیر خارجه اردن : نباید به نتانیاهو اجازه رویارویی دیگری با ایران را داد

به گزارش انین، اردن امروز دوشنبه از نخست وزیر اسراییل خواست تا از کشاندن منطقه خاورمیانه به تنش بیشتر با ایران خودداری کند.
ایران روز شنبه در واکنش به حمله اول آوریل رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق سوریه که در آن حداقل 13 نفر از جمله هفت مستشار نظامی شهید شدند، رگباری از پهپادها و موشک ها را به سمت اسراییل پرتاب کرد.

به گزارش آناتولی، ایمن صفدی، وزیر امور خارجه اردن به سی ان ان گفت ایرانی ها گفتند که آنچه را که باید انجام دادند و نه بیشتر. نباید به نتانیاهو اجازه داد تا به رویارویی دیگری با ایران استناد کند.

این دیپلمات ارشد گفت اردن از همه ابزارها برای رهگیری هرگونه پرتابه ای که حریم هوایی این کشور را نقض کند استفاده خواهد کرد.

صفدی گفت: «هر شیء که وارد آسمان ما شود، حریم هوایی ما را نقض کند، به اعتقاد ما خطری برای اردن است، برای پایان دادن به این تهدید هر کاری که در حد توانمان باشد انجام خواهیم داد.»

او افزود:ما کاری را انجام می دهیم که باید انجام دهیم (و ما) بدون توجه به اینکه این پهپادها از اسراییل، ایران یا هر کشور دیگری باشند، همین کار را انجام خواهیم داد. وی افزود: اولویت ما حفاظت از اردن است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه ای از شلیک ده ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین های اشغالی را با شلیک ده ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند 51 منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

310310

وزیر خارجه اردن : نباید به نتانیاهو اجازه رویارویی دیگری با ایران را داد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر خارجه اردن : نباید به نتانیاهو اجازه رویارویی دیگری با ایران را داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر خارجه اردن : نباید به نتانیاهو اجازه رویارویی دیگری با ایران را داد"، کلیک کنید.