وضعیت قرمز و نارنجی جوی در 9 استان با خطر وقوع سیلاب

وضعیت قرمز و نارنجی جوی در 9 استان با خطر وقوع سیلاب

آفتاب نیوز :

در این اطلاعیه آمده است.

1. از روز گذشته 5 فروردین تا ساعت 11:30 امروز ششم فروردین ماه، 9 استان اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، لرستان، همدان و کهگیلویه و بویراحمد متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند و امدادگران در 31 عملیات مرتبط به 1851 نفر امدادرسانی و علاوه بر اسکان 54 نفر، آبگرفتگی 123 واحد مسکونی را تخلیه و 151 خودرو را از آبگرفتگی و برف رهاسازی کردند.

2. از مورخ 24 اسفندماه لغایت صبح روز ششم فروردین ماه 1403، جمعیت هلال احمر با افزایش 97.5 درصدی پست های نوروزی به بیش از 2 میلیون نفر خدمات امدادی، بهداشتی، درمانی، دارویی، بشردوستانه و آموزشی ارایه داده است.

3. با توجه به شرایط جوی نامساعد در برخی مناطق کشور، هلال احمر از روز 24 اسفند تا شب گذشته در مجموع، 232 نفر از شهروندانی را که در معرض خطر حوادث جوی بودند به مناطق امن منتقل و برای 1506 نفر اسکان اضطراری فراهم کرده است.

4. جمعیت هلال احمر از ابتدای طرح نوروزی 904 عملیات جاده ای را پوشش امدادی داده که در این ماموریت ها 1890 نفر در محل درمان و 745 مصدوم نیز به بیمارستان ها منتقل شدند. نیرو های نجاتگر هلال احمر همچنین در این مدت با به کارگیری تمامی ظرفیت ها، موفق به نجات جان 151 حادثه دیده تصادفات جاده ای نیز شده اند. این تعداد در عملیات های فنی رهاسازی از خودرو های تصادفی نجات پیدا کردند.

5. شهروندان با توجه به احتمال وقوع سیلاب از سفر و تردد های بین شهری به خصوص در مناطق غربی و شمالی کشور پرهیز و به توصیه های ایمنی توجه کنند.

6. در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه و سوانح جوی سریعا با شماره 112 تماس حاصل و موارد را به جمعیت هلال احمر اعلام کنید.

وضعیت قرمز و نارنجی جوی در 9 استان با خطر وقوع سیلاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت قرمز و نارنجی جوی در 9 استان با خطر وقوع سیلاب" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت قرمز و نارنجی جوی در 9 استان با خطر وقوع سیلاب"، کلیک کنید.