وضعیت کتابخانه‌ها در شهرستان تنگستان ارتقا می‌یابد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

وضعیت کتابخانه‌ها در شهرستان تنگستان ارتقا می‌یابد - خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انین، احمد لطفی دوشنبه شب در نشست انجمن کتاب خانه‌های عمومی شهرستان تنگستان عنوان داشت: دولت سیزدهم به حوزه کتابخانه‌ها به عنوان مجموعه‌ای که می‌تواند توسعه علم و هم تریبت جوانان نقش مؤثری ایفا کند، نگاه ویژه ای دارد.

فرماندار تنگستان تصریح کرد: در حوزه شهرستان تنگستان با توجه به بافت اجتماعی و همچنین استقبال خیلی خوب جوانان در فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی، تلاش می‌کنیم در بعد سخت افزاری و نرم افزاری با اجرای برنامه‌های متفاوت زمینه‌ای فراهم کنیم تا جوانان بتوانند از کتاب خانه‌ها استفاده و بیش از پیش به شکوفایی استعدادهای ناب جوانان در شهرستان کمک شود بکه این یکی از مطالبات آنها است.

وی اضافه کرد: کارهای بسیار خوبی در ارتقا کتابخانه‌ها در شهرستان تنگستان صورت گرفته است.

وی یاد آور شد: کتابخانه‌ها می‌توانند به عنوان عامل اصلی شکوفایی استعدادها باشند و زمینه هم تربیت نیروی انسانی را فراهم آورند.

لطفی با اشاره به اینکه سال گذشته در جشنواره روزی در تنگستان ۶ هزار نفر شرکت داشته‌اند خاطرنشان کرد: در بحث برگزاری جشنواره رضوی باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که شاهد مشارکت و همراهی بیشتری در شهرستان باشیم.

تکمیل و توسعه کتابخانه ها

فرماندار تنگستان اضافه کرد: باید در شهرستان جهت ترمیم، تکمیل و توسعه کتابخانه ها به سویی برویم که یک برنامه خوبی در رابطه با سازه، ساختمان و سایر داشته باشیم و یک برنامه زمان بندی برای آن در طول سه تا پنج سال مشخص شود.

وی ادامه داد: باید برای توسعه کتاب‌های عمومی در شهرستان یک سند توسعه‌ای کتاب خانه‌های عمومی ترسیم شود.

لطفی افزود: باید اعضای دعوت شده به جلسات کتاب خانه‌های عمومی حضور وظیفه محور در جلسه انجمن شرکت کنند نه مستمع محور حضور داشته باشند

فرماندار تنگستان بیان کرد: در حوزه کتابخانه های عمومی نیاز است تعاملاتی با اداره آموزش و پرورش صورت گیرد که حضور بیشتری در این زمینه احساس شود.

وی اضافه کرد: در پرداخت سهم کتابخانه های عمومی نباید شهرداری‌ها اجازه داشته باشند یک درصد هم از اعتبارات حوزه کتابخانه های کسر کنند و در این چنین موارد باید راهکارهای قانونی اجرا شود.

لطفی یاد آور شد: جهت توسعه و مشارکت در ساختار اجرایی بیشتر در روند کاری کتاب خانه‌های عمومی حضور خیرین و مردم باب شود.

وضعیت کتابخانه‌ها در شهرستان تنگستان ارتقا می‌یابد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت کتابخانه‌ها در شهرستان تنگستان ارتقا می‌یابد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت کتابخانه‌ها در شهرستان تنگستان ارتقا می‌یابد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.