وقوع رگبار باران در این استان ها

وقوع رگبار باران در این استان ها

به گزارش انین، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار باران در برخی استان ها و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با انین افزود: امروز (12 خرداد) در برخی مناطق اردبیل و شمال استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رشد ابر و رگبار پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور جو آرام و آسمان صاف حاکم است.

وی اضافه کرد: یکشنبه (13 خرداد) در برخی نقاط سواحل غربی دریای خزر و اردبیل و آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ می دهد.

ضیاییان افزود: دوشنبه (14 خرداد) در برخی نقاط آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، مرکزی، مازندران، شمال سمنان و ارتفاعات استان های البرز تهران و خراسان رضوی به ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط گردوخاک پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل همچنین از شنبه تا دوشنبه در جنوب غرب و از بعدازظهر یکشنبه تا سه شنبه در بخش هایی از شمال شرق، شرق، مرکز و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید، در برخی مناطق احتمال خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود.

به گفته ضیاییان از اواخر وقت شنبه تا دوشنبه دریای خزر، خلیج فارس، تنگه هرمز و سه شنبه دریای عمان تنگه هرمز مواج خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (13 خرداد) صاف تا کمی ابری، وزش باد، گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 27 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد دوشنبه (14 خرداد) صاف تا کمی ابری، وزش باد، گاهی افزایش باد با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 33 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 9 و 11 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 44 و 46 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرم ترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

47236

وقوع رگبار باران در این استان ها

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقوع رگبار باران در این استان ها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقوع رگبار باران در این استان ها"، کلیک کنید.