پاسخ طالبان به موضع پاکستان درباره منشا حملات تروریستی داعش

پاسخ طالبان به موضع پاکستان درباره منشا حملات تروریستی داعش

به گزارش انین، عنایت الله خوارزمی، سخنگوی وزارت دفاع دولت موقت طالبان در افغانستان امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: مواردی داریم که یاغی های داعش از خاک پاکستان وارد افغانستان شده، از خاک پاکستان علیه سرزمین ما استفاده کرده اند و حوادث تروریستی را از آن کشور سازماندهی کرده اند. پاکستان باید پاسخگوی این موضوع باشد.

این در حالیست که ژنرال احمد شریف، سخنگوی ارتش پاکستان روز گذشته در یک نشست خبری طالبان را متهم کرده بود که به تعهداتش در مبارزه با تروریسم عمل نکرده است. وی گفت: حمله ماه مارس در منطقه خیبرپختونخواه که منجر به کشته شدن 5 مهندس چینی شد، در افغانستان برنامه ریزی شده بود.

به گزارش انین به نقل از خبرگزاری آناتولی،سخنگوی وزارت دفاع دولت موقت طالبان در افغانستان در پاسخ به اظهارات طرف پاکستانی افزود: انگشت اتهام به سوی افغانستان تلاش ناموفق اسلام آباد برای فرار از مسیولیت هایش است.

وی در واکنش به حمله ماه مارس که مهندسان چینی را هدف قرار داد و به عقیده طرف پاکستانی در افغانستان طراحی شده بود، همچنین اظهار داشت که «خیبرپختونخواه در منطقه ای قرار دارد که تحت پوشش امنیتی شدید ارتش پاکستان است.»

عنایت الله خوارزمی گفت که ادعای مقامات نظامی پاکستان غیرمسیولانه و دور از واقعیت بوده و هدف قرار دادن اتباع چینی نشان دهنده «ضعف سازمان های امنیتی پاکستان» است.

گفتنی است که در ماه مارس، یک بمب گذار انتحاری به کاروان مهندسان چینی که مشغول کار روی یک پروژه سد در شمال غرب پاکستان بودند، حمله کرده و 6 نفر را کشتند.

310310

پاسخ طالبان به موضع پاکستان درباره منشا حملات تروریستی داعش

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاسخ طالبان به موضع پاکستان درباره منشا حملات تروریستی داعش" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاسخ طالبان به موضع پاکستان درباره منشا حملات تروریستی داعش"، کلیک کنید.