پاشینیان: ارمنستان به عادی سازی روابط با باکو متعهد است

پاشینیان: ارمنستان به عادی سازی روابط با باکو متعهد است

نخست وزیر ارمنستان با تاکید برد تعهد ایروان به عادی سازی روابط با جمهوری آذربایجان، گفت کشورش برای تقویت هم افزایی در منطقه به دنبال ادغام طرح ابتکاری خود موسوم به چهارراه صلح با استراتژی دروازه جهانی اتحادیه اروپا است.

به گزارش انین، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان امروز (جمعه) در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «اورسولا وون در لاین» رییس کمیسیون اروپا، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا و «جوزپ بورل» مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل اظهار داشت: مشارکت اجتماعی و اقتصادی بیش از 100000 ارمنی آواره شده از منطقه قره باغ و رفع نیازهای کوتاه مدت و بلندمدت آن ها بسیار حایز اهمیت است.

پاشینیان همچنین گفت تلاش های جمعی آن ها می بایست روی دادن فرصت به این پناهندگان ارمنی برای بازگرداندن زندگی شرافتمندانه شان از طریق سیاست های مسکن و فعالیت اقتصادی در ارمنستان متمرکز شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ارمنستان به عادی سازی روابط با جمهوری آذربایجان و بر اساس به رسمیت شناختن متقابل حاکمیت و تمامیت ارضی یکدیگر طبق اعلامیه آلماتی در سال 1991 متعهد است.

نخست وزیر ارمنستان افزود: ما همچنین به طور کامل به تعیین حدود مرزها بر اساس اعلامیه فوق و رفع انسداد تمامی ارتباطات منطقه ای که مبتنی بر احترام کامل به اصول حاکمیت، صلاحیت، برابری و متقابل کشورها است، متعهد هستیم.

پاشینیان با بیان اینکه «ارمنستان برای دستیابی به این منظور، طرح چهارراه صلح را معرفی کرده که هدف آن ارتقای ارتباطات و گفت وگو با کشورهای همسایه ارمنستان و فراتر از آن است» تصریح کرد: به منظور تقویت هم افزایی در منطقه گسترده تر، ارمنستان به دنبال ادغام ابتکار فوق الذکر خود با استراتژی دروازه جهانی اتحادیه اروپاست و انتظار حمایت شرکای خود در این زمینه را دارد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت چشم انداز مشترک آن ها که مبتنی بر آینده ای دموکراتیک، صلح آمیز و مرفه است، همچنان به عنوان ستون و چراغ راهنما در روابط متقابل و دارای اعتماد آنها خواهد بود.

نیکول پاشینیان در پایان بار دیگر از ترویج این گفت وگوها و حمایت مستمر ارمنستان تشکر کرد.

پایان خبر انین

پاشینیان: ارمنستان به عادی سازی روابط با باکو متعهد است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاشینیان: ارمنستان به عادی سازی روابط با باکو متعهد است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاشینیان: ارمنستان به عادی سازی روابط با باکو متعهد است"، کلیک کنید.