پوتین: دلیلی برای نگرانی کره جنوبی وجود ندارد

پوتین: دلیلی برای نگرانی کره جنوبی وجود ندارد

رئیس‌جمهور روسیه با دعوت از سیاستمداران عاقل دنیا برای بررسی پیشنهاد سازش روسیه در جنگ اوکراین گفت: کره جنوبی دلیلی برای نگرانی از معاهده روسیه با کره شمالی ندارد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری انین، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در اظهاراتی که ضمن کنفرانس مطبوعاتی در پایان سفر خود به ویتنام برگزار کرد، ابراز داشت که نکته جدیدی در توافق با جمهوری دموکراتیک کره وجود ندارد و تقریباً هیچ چیز در توافق گذشته تغییر نکرده است.

وی در بخشی از سخنان خود به تحولات جنگ اوکراین نیز اشاره و تاکید کرد که نظام اوکراین تجاوز به دو جمهوری دونتسک و لوگانسک را قبل از اینکه به بخشی از روسیه تبدیل شوند، آغاز کرده بود.

پوتین ادامه داد که تصور نمی‌کند که بی‌توجهی نسبت به طرح سازش روسیه تا ابد ادامه داشته باشد، بلکه این موضوع تغییر خواهد کرد، البته پیشنهادات روسیه نیز برای حل مناقشه اوکراین بر اساس شرایط میدانی تغییر خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد که مکان مذاکرات از نظر روسیه اهمیت ندارد و پیشنهادات روسیه برای حل مناقشه روی میز قرار دارد، واکنش غرب نسبت به طرح سازش قابل پیش بینی بود، اما سیاستمداران عاقل اگر به دنبال پایان مناقشه باشند، باید به این پیشنهاد فکر کنند.

رئیس‌جمهور روسیه ادامه داد که کره جنوبی هیچ دلیلی برای نگرانی نسبت به معاهده جدید بین پیونگ یانگ و مسکو ندارد و کمک‌های نظامی روسیه به کره شمالی تنها در صورت بروز یک تجاوز صورت خواهد گرفت.

پوتین با اشاره به اینکه مسکو نیازی به حمله پیش دستانه ندارد، تصریح کرد که واکنش مسکو به هر حمله احتمالی دشمنان، ویرانگر خواهد بود.

پوتین ابراز داشت که روسیه به تغییر در رویکرد هسته‌ای خود فکر می کند و نیروهای اتمی روسیه همواره در حالت آماده باش نظامی هستند.

پوتین: دلیلی برای نگرانی کره جنوبی وجود ندارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوتین: دلیلی برای نگرانی کره جنوبی وجود ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوتین: دلیلی برای نگرانی کره جنوبی وجود ندارد"، کلیک کنید.