پیش بینی وضعیت بازار گوشت قرمز در سال جدید

پیش بینی وضعیت بازار گوشت قرمز در سال جدید

آفتاب نیوز :

افشین صدر دادرس، مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور در خصوص وضعیت گوشت در سال جدید به انین گفت: بر اساس آماری که مرکز آمار داده است که مربوط به پاییز است حدود 40 میلیون راس دام گوسفند در کشور موجود بوده که حدود 30 میلیون راس دام مولد و ماده بالغ است. اگر شرایط همین گونه پیش برود بر اساس برآورد امروز که به آینده هم می توان تعمیم داد، چون بر اساس آمار کشتار دام و تولید گوشت داخل نسبت به سال قبل و ماه قبل کاهش یافته شرایط دشواری در حوزه دامپروری خواهیم داشت.

وی افزود: دام دار، چون آینده روشنی برای خودش در این شرایط نمی بیند و آستانه تاب آوری به لحاظ مالی و عملیاتی بین دامداران متفاوت است بخشی تعطیل خواهند کرد.

وی ادامه داد: برخی امیدوارند جمعیت دام افزایش می یابد و وضعیت بهبود می یابد. میزان بارندگی سال 1402 نسبت به سال قبلش 37 درصد کاهش داشت. این امر تاثیر مستقیم در مراتع دارد. در مناطق نیمه جنوبی شرایط بدتر از نیمه شمالی است و خشکسالی فشار بیشتری می آورد.

وی تاکید کرد: بر اساس مستندات و با توجه به داشته ها و مهم تر آسیب شناسی گذشته باید نقاط ضعف و اشتباهات 5 تا 6 سال گذشته را پذیرفت و در ادامه برای آینده برنامه ریزی درست داشت.

مدیر عامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور اظهار کرد: تصمیم گیران کافی است بررسی از وضعیت تولید و بازار گوشت سال گذشته داشته باشند؛ با وجود افزایش واردات تولید کاهش پیدا کرد. برای تامین امنیت غذایی پایدار باید توجه ها متمرکز وضعیت تولید داخل باشد و در ادامه کمبود ها با واردات جبران شود.

پیش بینی وضعیت بازار گوشت قرمز در سال جدید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی وضعیت بازار گوشت قرمز در سال جدید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی وضعیت بازار گوشت قرمز در سال جدید"، کلیک کنید.