پیش دبستانی تاثیری در موفقیت بلندمدت تحصیلی کودکان ندارد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

پیش دبستانی تاثیری در موفقیت بلندمدت تحصیلی کودکان ندارد - خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انین به نقل از مدیسن نت، اما بررسی شواهد جدید نشان می دهد که شواهد در مورد اثربخشی طولانی مدت برنامه های پیش دبستانی بسیار بیشتر از آن چیزی است که تصور می شود.

«مارگارت بورچینال»، محقق ارشد و استاد پژوهشی در مرکز مطالعات پیشرفته آموزش و یادگیری دانشگاه ویرجینیا، در بیانیه ای گفت: «برنامه های پیش دبستانی مدت ها است به عنوان مداخلات موثر مورد توجه قرار گرفته اند، با این حال مطالعه ما واقعیت ظریف تری را نشان می دهد.»

به گفته محققان، این ایده که این برنامه ها می توانند به موفقیت کودکان در مدرسه کمک کنند در ابتدا از یک جفت کارآزمایی بالینی برجسته ناشی شد که بیش از 50 سال پیش انجام شد.

امیدوار کننده ترین نتایج اخیر از بوستون به دست آمد. محققان خاطرنشان کردند که برنامه پیش دبستانی عمومی در آنجا نرخ فارغ التحصیلی دبیرستان و ثبت نام در کالج و همچنین نمرات را افزایش داد.

به گفته محققان، به طور کلی، به نظر می رسد برنامه های پیش دبستانی عمومی مزیتی برای سواد و مهارت های ریاضی برای بچه ها در ابتدای ورود به دبستان ایجاد می کند، اما به نظر می رسد این مزیت به سرعت محو می شود.

آنها استدلال می کنند که یافته های خوش بینانه مطالعات قبلی ممکن است به برنامه های امروز منتقل نشود.

به گفته محققان، علاوه بر این، والدین این روزها به طیف گسترده ای از خدمات شبکه ایمنی و گزینه های مراقبت از کودک دسترسی دارند که ممکن است به اندازه یک برنامه پیش دبستانی برای رشد آینده کودک موثر باشد.

پژوهشگران نتیجه گرفتند که هم برای ترسیم موفقیت کودکانی که در برنامه های پیش دبستانی شرکت می کنند و هم برای تمایز برنامه های موفق از برنامه هایی که برای بچه ها مفید نیستند، به تحقیقات بیشتری نیاز است.

پیش دبستانی تاثیری در موفقیت بلندمدت تحصیلی کودکان ندارد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش دبستانی تاثیری در موفقیت بلندمدت تحصیلی کودکان ندارد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش دبستانی تاثیری در موفقیت بلندمدت تحصیلی کودکان ندارد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.