چرا استاندارد نشان رشد در کتب آموزشی مهم است؟

بهار کتابخوانی| در گفت وگو با انین مطرح شد؛

چرا استاندارد نشان رشد در کتب آموزشی مهم است؟

جواد هداوند از دفتر انتشارات و فعالیت های آموزشی سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش از فعالیت های خود در غرفه نشان رشد در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت.

جواد هداوند از دفتر انتشارات و فعالیت های آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری انین درباره حضور خود در غرفه نشان رشد نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: در این غرفه کتاب های مورد تایید آموزش و پرورش که ناشرین معمولا در بازه یک ساله به صورت ادواری برای سازمان پژوهش ارسال و نشان رشد دریافت کردند عرضه می شود.

وی در ادامه فزود: این کتاب ها پس از ارسال در گروه های مختلفی داوری، ارزیابی و آثاری که به لحاظ محتوایی و ارتباط با موضوعات درسی و حوزه های یادگیری تایید شده، نشان رشد دریافت می کنند و کتاب های حایز شرایط در جشنواره ملی کتاب رشد شرکت داده می شوند.

هداوند با اشاره به اینکه عموما این کتاب ها در سه درجه اول تا سوم تاییدیه دریافت می کنند، گفت: این کتب در مدارس و کتابخانه هایشان عرضه می شود. جشنواره ملی کتاب رشد هم هر ساله پس از فرایند ارزیابی کتب برگزار و کتاب هایی که امتیاز بالاتری می گیرند جداگانه ارزیابی و شایسته تقدیر می شوند.

استاندارد نشان رشد در کتب آموزشی چیست/هدف ما ترویج فرهنگ کتابخوانی بین کودک و نوجوان است

وی همچنین توضیح داد: جشنواره ملی کتاب رشد در واقع بخش پایانی و اختتامیه یک سال فرآیند ارزیابی است. ما کتاب هایی که در طول یک سال از ناشران دریافت شده را در سامانه کنترل کیفیت منابع آموزشی و تحصیلی ناشران قرار می دهیم. در حال حاضر بیش از 5 هزار ناشر دراین سامانه ثبت نام کرده و آنهایی که در یک سال اخیر کتاب چاپ و ارسال کردند ثبت و توسط تیم های داوری ارزیابی شدند.

هداوند با بیان اینکه جشنواره کتاب رشد هر ساله منابع مورد تآییدش را در قالب مجموعه فهرستگان کتاب رشد یا کتابنامه رشد معرفی و در اختیار مدارس قرار می دهد، گفت: هم مدارس این کتب را تهیه می کنند و هم دستگاه های فرهنگی برای خرید کتاب خود از این سبد استفاه می کنند؛ بنابراین ناشرینی که کتاب هایشان دارای نشان رشد مورد تایید آموزش و پرورش است، مجوز فروش در سطح مدارس دارند.

استاندارد نشان رشد در کتب آموزشی چیست/هدف ما ترویج فرهنگ کتابخوانی بین کودک و نوجوان است

وی با بیان اینکه بیش از 700 عنوان کتاب در روز های نمایشگاه برای معرفی خانواده ها در این غرفه عرضه کرده اند، توضیح داد: در واقع هدف ما ارایه خدمات مشاوره و پشتیبانی برای تهیه کتاب استاندارد از سوی خانواده ها برای فرزندانشان است که این کتب با برنامه درسی فرزندانشان هم انطباق داشته باشد.

هداوند با تاکید براینکه بحث فروش در نمایشگاه ندارند، گفت: خانواده ها با خیال راحت به این غرفه می آیند و مشاوره می گیرند چرا که هدف ما ترویج فرهنگ مطالعه کتابخوانی است و این کتب هم به لحاظ علمی استاندارد نشان رشد دارد.

چرا استاندارد نشان رشد در کتب آموزشی مهم است؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا استاندارد نشان رشد در کتب آموزشی مهم است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا استاندارد نشان رشد در کتب آموزشی مهم است؟"، کلیک کنید.