کرملین: حکم ترامپ واقعیت حذف رقبای سیاسی در آمریکا را بر ملا می سازد

کرملین: حکم ترامپ واقعیت حذف رقبای سیاسی در آمریکا را بر ملا می سازد

کرملین در واکنش به حکم اخیر هیات منصفه دادگاه نیویورک در مجرم شناختن دونالد ترامپ تصریح کرد این حکم نشان دهنده این است که سیاستمداران آمریکا برای حذف رقبای همدیگر متوسل به هر گونه ابزار قانونی و غیرقانونی می شوند.

به گزارش انین، «دونالد ترامپ»، رییس جمهور سابق آمریکا روز پنجشنبه تبدیل به اولین رییس جمهور تاریخ کشورش شد در یک دادگاه کیفری رسما مجرم شناخته می شود.

هیات منصفه دادگاه نیویورک در حکمی اعلام کرد «دونالد ترامپ» رییس جمهور پیشین آمریکا را در پرونده حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی در تمام 34 مورد اتهامی مجرم شناخته است.

ترامپ در این پرونده به جعل اسناد مالی با هدف پنهان کردن حق السکوت متهم بوده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین در یک نشست مطبوعاتی در روز جمعه گفت: «اینکه در عرصه سیاست آمریکا به سادگی افراد، رقبای سیاسی خود را با توسل به تمامی ابزارهای ممکن، قانونی یا غیرقانونی، حذف کنند حقیقتی آشکار در پرونده ترامپ است.»

حکم رسمی مجازات ترامپ 77 ساله روز 11 جولای اعلام خواهد شد.

«جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا نیز در واکنش گفت این حکم نشان می دهد «هیچ کس از قانون بالاتر نیست» اما تاثیر چندانی بر تحولات مربوط به انتخابات پنجم نوامبر نخواهد گذاشت.

پسکوف همچنین بیان کرد هر گونه تلاش اوکراین برای حمله به خاک روسیه با استفاده از تسلیحات آمریکایی به معنی ورود پیدا کردن واشنگتن به جنگ اوکراین است.

سخنگوی کرملین همچنین در واکنش به کنفرانس صلحی که سوییس قصد برگزاری آن را در ماه ژوین برای اوکراین بدون شرکت روسیه دارد اظهار کرد: «جستجو برای گزینه های مربوط به حل وفصل جنگ اوکراین بدون شرکت روسیه اقدامی بی فایده است.»

سخنگوی کرملین اروپایی ها را متهم کرد به این که هر چه بیشتر به جنگ طلبی و تشنجات قبل از جنگ دامن می زنند.

پایان خبر انین

کرملین: حکم ترامپ واقعیت حذف رقبای سیاسی در آمریکا را بر ملا می سازد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کرملین: حکم ترامپ واقعیت حذف رقبای سیاسی در آمریکا را بر ملا می سازد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کرملین: حکم ترامپ واقعیت حذف رقبای سیاسی در آمریکا را بر ملا می سازد"، کلیک کنید.