کشف یک شمشیر نادر در مزرعه

کشف یک شمشیر نادر در مزرعه

بقایای یک شمشیر وایکینگی با حکاکی های بسیار نادر در یک مزرعه خانوادگی در نروژ کشف شد.

به گزارش انین، یک مرد نروژی هنگام پاک کردن بخشی از مزرعه خود یک شمشیر کمیاب «عصر وایکینگ» را که گمان می رود حدود یک هزار سال قدمت داشته باشد، کشف کرد.

«لایوساینس» نوشت، این مرد نروژی بقایای این شمشیر را زمانی کشف کرد که علف های بخشی از زمین را که سال های زیادی شخم نخورده بود، جدا می کرد. او وقتی با یک تکه آهن قدیمی مواجه شد، در ابتدا قصد داشت آن را دور بیاندازد، اما با بررسی بیشتر مشخص شد این تکه آهن شبیه به یک شمشمیر چند صد ساله است. این مرد نروژی بر اساس قوانین نروژ با باستان شناسان تماس گرفت و ماجرا را به آنها اطلاع داد.

باستان شناسان اعلام کردند این شیء تاریخی درحقیقت بقایای یک شمشیر آهنین متعلق به «عصر وایکینگ» (793 تا 1066 میلادی) است.

نکته قابل توجه درباره این شمشیر آن است که به نظر می رسد نوعی شمشیر کمیاب «فرانکی» باشد که مشخصه بارز آن منبت کاری شدن عباراتی روی تیغه آن است.

بقایای این شمشیر 37 سانتی متر طول دارد و از یک دسته و بخشی از تیغه تشکیل شده است. بخش دیگر این شمشیر یعنی حدود نیمی از آن از بین رفته است.

تاکنون حدود 4000 شمشیر «عصر وایکینگ» در نقاط مختلف اروپا کشف شده است که در این بین حدود 170 مورد آن ها در نروژ کشف شده اند.

پایان خبر انین

کشف یک شمشیر نادر در مزرعه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف یک شمشیر نادر در مزرعه" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف یک شمشیر نادر در مزرعه"، کلیک کنید.