کشف 1000 سکه عتیقه از یک کوله پشتی در تهران/ شیشه فروش مسلح دستگیر شد

کشف 1000 سکه عتیقه از یک کوله پشتی در تهران/ شیشه فروش مسلح دستگیر شد

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از کشف 1000 سکه عتیقه از یک باند فروش اشیاء عتیقه، بازداشت سارق مالخر و دستگیری یک مواد فروش مسلح با 8 کیلوگرم مخدر شیشه در جریان سه عملیات پلیسی خبر داد.

سرهنگ علی قاسم پور در گفت وگو با انین به تشریح سه مورد از ماموریت های پلیس پیشگیری در شبانه روز اخیر پرداخت و گفت: یکی از پرونده های مربوط به کشف عتیقه جات است. مدتی پیش، یکی از شهروندان در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام کرد که عده ای در منطقه شهرک ولیعصر اقدام به خرید و فروش عتیقه کرده اند که در همین راستا رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران کلانتری 153 شهرک ولیعصر قرار گرفت.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: در جریان بررسی های انجام شده از سوی ماموران پلیس مشخص شد که پنج نفر با تشکیل باندی در خیابان الغدیر، اقدام به مبادله عتیقه جات کرده اند. در همین راستا نیز پرونده ای تشکیل و هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری اعضای این باند انجام است. در ادامه تیم عملیاتی کلانتری با انجام یک اقدام ضربتی توانستند هر پنج عضو این باند را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند.

وی با اشاره به بازرسی از لوازم همراه متهمان دستگیر شده نیز اظهارکرد: ماموران در بازرسی از کوله پشتی متهمان، 1000 قطعه سکه عتیقه را کشف کردند که این سکه ها برای تعیین ارزش ریالی تحویل کارشناسان مربوطه در اداره میراث فرهنگی شد. برای سه متهم دستگیر شده نیز پرونده ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

کشف 8 کیلوگرم شیشه از کوله پشتی مرد جوان 

رییس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به پرونده دوم نیز گفت: ماموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ حین گشت زنی در محدوده کلانتری 159 به مرد جوانی که یک کوله پشتی به همراه داشت مشکوک شده و برای بررسی موضوع به او نزدیک شدند اما این مرد به محض مشاهده ماموران پلیس پا به فرار گذاشت و این رفتار متهم باعث شد ماموران عملیات مهار را آغاز کرده و دقایقی بعد او را دستگیر کنند.

وی با اشاره به بازرسی کوله پشتی متهم افزود: از این کوله پشتی، 8 کیلوگرم مواد مخدر شیشه و یک قبضه سلاح گرم کمری به همراه شش گلوله جنگ کشف و ضبط شد. همچنین با انتقال متهم به مقر انتظامی مشخص شد که این فرد جزو موادفروشان سابقه دار است. در ادامه برای متهم که به جرم خود اعتراف کرده بود، پرونده ای تشکیل شد و او برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. 

بازداشت سارقی که مالخر هم بود

قاسم پور درباره پرونده سوم هم گفت:ماموران کلانتری 151 یافت آباد، در جریان گشت زنی ها و بررسی های پلیسی خود متوجه حضور یک سارق محتویات خودرو شده و برای دستگیری وی وارد عمل شدند. در همین راستا نیز این فرد دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد که در جریان بررسی های انجام شده مشخص شد که این فرد هم سارق حرفه ای است و هم اموال مسروقه را خریداری کرده و در واقع مالخر است.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به انجام بازرسی از مخفیگاه متهم دستگیر شده، گفت: ماموران در جریان بازرسی از مخفیگاه این متهم حرفه ای، بیش از 100 قلم اموال مسروقه مانند 34 عدد باند، 42 عدد ضبط، چهار عدد آمپیلی فایر، سه دستگاه مانیتور خودرو، دو عدد ساب، و تعدادی لوازم دیگر خودرو و پیچ گوشتی شارژی و ادوات سرقت را کشف و ضبط کردند.

وی با بیان اینکه تعدادی از مالباختگان این فرد مورد شناسایی قرار گرفته و شناسایی دیگر افراد نیز در دستورکار ماموران قرار دارد، گفت: تحقیقات درباره کشف دیگر جرایم ارتکابی از سوی این فرد با دستور مقام قضایی به پلیس آگاهی ارجاع شده و همچنان ادامه دارد.

پایان خبر انین 

کشف 1000 سکه عتیقه از یک کوله پشتی در تهران/ شیشه فروش مسلح دستگیر شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف 1000 سکه عتیقه از یک کوله پشتی در تهران/ شیشه فروش مسلح دستگیر شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف 1000 سکه عتیقه از یک کوله پشتی در تهران/ شیشه فروش مسلح دستگیر شد"، کلیک کنید.