گزارش رسانه های خارجی درباره شنیده شدن صدای انفجار در ایران

گزارش رسانه های خارجی درباره شنیده شدن صدای انفجار در ایران

رسانه های خارجی بامداد جمعه از شنیده شدن صدای انفجارهایی در ایران، عراق و سوریه خبر دادند و حتی بعضی از آنها ادعاهایی مغرضانه درباره حمله رژیم صهیونیستی به اهدافی در داخل ایران را مطرح کردند که مورد تایید منابع رسمی نیستند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری انین، صبح امروز برخی منابع محلی از شنیده شدن صدایی شبیه صدای انفجار در غرب شهر تبریز خبر دادند.

همزمان، منابع خبری گفتند که صدای سه انفجار در حوالی پایگاه شکاری ارتش در شمال شرق اصفهان نیز شنیده شده است.

اگرچه اکنون هر دو شهر  در  امنیت کامل هستند و منابع رسمی ایران هم می گویند صدای انفجار  مربوط به شلیک پدافند هوایی به اشیاء مشکوک بوده و هیچ حادثه و خسارتی در پی نداشته است، همچنان این حوادث محل گمانه زنی بعضاً مغرضانه برخی رسانه های خارجی هستند.

در همین ارتباط، رویترز به نقل از «یک منبع ایرانی» نوشت که یک سامانه پدافند هوایی فعال شده است.

سی ان ان نیز مدعی شد که دست کم هشت پرواز مسیر خود را بر فراز ایران تغییر داده اند.

شبکه ای بی سی نیوز بامداد جمعه به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شد که موشک های اسراییلی به مرکزی در ایران اصابت کرده اند. این خبر را هیچ رسانه معتبری تایید نکرده است.

در خبری دیگر، نیویورک تایمز به نقل از مسیولانی امنیتی در اسراییل که هویتشان را فاش نکرد، نوشت: آنها می گویند اسراییل در پشت «حمله به ایران» است.

 

کانال تلگرامی اخبار داغ اسراییل (هخدشوت هخموت) به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت: این پاسخ اسراییل منطقه را به جنگ نمی کشاند. اگر اینطور شود هم، ما برای دفاع از اسراییل آماده هستیم.

 

اسکای نیوز و الجزیره نیز از جمله رسانه هایی هستند که به پوشش این خبر پرداخته اند.

 

در همین رابطه، مدیر دفتر الجزیره در تهران گزارش داد: در ایران حداقل در سطح رسمی اعلام شده که هیچ حمله خارجی ای صورت نگرفته است.

 

مدیر دفتر الجزیره ادامه داد، هیچ جایی در ایران مورد اصابت قرار نگرفته و هیچ انفجاری روی زمین رخ نداده و صدای انفجار متعلق به شلیک پدافند بوده است. 

 

رسانه های آمریکایی و اسراییلی طی دو ساعت فضایی درست کردند مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی به ایران حمله کرده و آمریکا هم در آن دخالتی نداشته است. این رسانه ها در حالی مدعی حمله به ایران بودند که در سطح رسمی در ایران کسی تا این لحظه (انتشار این گزارش) صحبتی درباره حمله نکرده و در بالاترین حد می شود آن را یک حادثه امنیتی توصیف کرد.

 

از طرفی، گزارش های شبه رسمی در ایران نشان می دهد که سه کوادکوپتر کوچک هدف آتش پدافند قرار گرفته و صدای انفجارها متعلق به شلیک پدافند و سرنگونی این پرنده های کوچک بوده و هیچ موشکی به داخل ایران شلیک نشده یا هیچ انفجاری روی زمین رخ نداده است.

 

گزارش رسانه های خارجی درباره شنیده شدن صدای انفجار در ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش رسانه های خارجی درباره شنیده شدن صدای انفجار در ایران" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش رسانه های خارجی درباره شنیده شدن صدای انفجار در ایران"، کلیک کنید.