گفت وگو با 4 مستندساز که همراه رییس جمهور بودند

گفت وگو با 4 مستندساز که همراه رییس جمهور بودند

برنامه تلویزیونی «نردبان» سراغ چهار نفر از مستندسازانی رفته که از نزدیک همسفر با شهید خدمت شهید رییسی بودند.

به گزارش انین، حسین زارع زاده ـ مدیر شبکه مستند سیما ـ با اشاره به ویژه برنامه های این شبکه برای شهادت آیت الله رییسی و همراهانش گفت: پخش مستندهای مختلف درباره خدمات، سفرها و تعامل رییس جمهور محبوب با مردم به عنوان کارویژه شبکه مستند در این ایام در دستور کار قرار گرفته است.

زارع زاده با اشاره به پخش مستندهایی درباره شهید رییسی گفت: بدون شک، فیلم های مستند به خوبی می توانند رییس جمهور محبوب را بیشتر به مردم معرفی کرده و خدمات وی را بیان کنند؛ به همین منظور مستند تولیدی «شهید جمهور» مروری بر زندگینامه و مسیولیت های آیت الله رییسی دارد که از شبکه مستند پخش شد. همچنین دو مستند «با پای دل» و «چلچراغ» به بیان خدمات، دستاوردها و زحمات او در دوران مسیولیتش در آستان قدس رضوی می پردازد.

وی از گفت وگو با چهار مستندساز که تجربه حضور در سفرهای مهم ریاست جمهوری داشتند، خبر داد و گفت: برنامه تلویزیونی «نردبان» که از شبکه مستند سیما به صورت هفتگی پخش می شود، پس از شهادت آیت الله رییسی در قالب یک ویژه برنامه چهار قسمتی، سراغ چهار نفر از مستندسازانی رفت که در سفرهای استانی و بین المللی همراه با رییس جمهور محبوب مردم بودند و مستندهایی از این سفرها تهیه کردند. براین اساس، گفت وگو با مهدی نقویان، محسن اسلام زاده، علی صدری نیا و محمدهادی نعمتی همراه با پخش مستندهای آنان از شب گذشته در شبکه مستند انجام شده است.

مدیر شبکه مستند اضافه کرد: مستند «میدان دیپلماسی» به کارگردانی مهدی نقویان روایت سفر شهید رییسی به نیویورک است. این مستند راوی یکی از مهم ترین سفرهای این شهید و اتفاقات مهم آن شده است. مستند «دیار اقبال» نیز ساخته محسن اسلام زاده و گزارشی مستند از سفر به پاکستان است. اسلام زاده با حضور در برنامه نردبان درباره تجربه سفر با این مقام اجرایی کشور سخن گفته است. علاوه براین، مستندهای «32 ساعت در مسکو» روایت سفر به روسیه و «فاقد تشریفات» گزارشی از سفر استانی به قم، در قالب برنامه «نردبان» هر شب ساعت 22 از شبکه مستند سیما پخش شد.

زارع زاده با اشاره به نمایش چهار مستند دیگر از سفرهای مهم رییس جمهور شهید گفت: مستندهایی از سفرهای مهم شهید رییسی به مناطق مختلف ایران و کشورهای همسایه آماده شده است که طی روزهای آینده روانه شبکه مستند می شود. این ویژه برنامه ها به منظور گرامیداشت یاد و خاطره خادم ملت و معرفی هرچه بهتر خدمات ایشان به مردم ایران آماده شده است. برهمین اساس، مستندهای «پس از 13 سال» روایت سفر به سوریه، «بوی جوی مولیان» سفر به ازبکستان و پیوستن به اجلاس شانگهای، «ققنوس و اژدها» ویژه سفر به چین و «همسایه» روایت سفر به قطر از تلویزیون پخش خواهد شد.

او ضمن اشاره به پخش مستندهایی درباره شهید آیت الله آل هاشم و امیرعبدالهیان گفت: مستندهای «یک روز با امام جمعه» و «ندای آدینه» مروری بر زندگی شخصی و فعالیت های کاری شهید سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز داشته و مجاهدت های خالصانه این شهید والامقام در خدمت به مردم را روایت کرده است. همچنین دو مستند «جهانمرد» و «وزیر مقاومت» نیز صحبت های شهید امیرعبداللهیان درباره شهید حاج قاسم سلیمانی را به تصویر کشیده است. مستند کوتاه «شهید خدمت» نیز کاری از سید حمید موسوی است که از شبکه مستند پخش خواهد شد.

مدیر شبکه مستند از پخش مستندهایی به مناسبت فرا رسیدن اربعین شهدای حمله به کنسولگری خبر داد و گفت: در آستانه اربعین چهلمین روز حمله به کنسولگری ایران در سوریه و شهادت سردار زاهدی، مجموعه مستند «نشان مجاهدت» برای اولین بار از شبکه مستند پخش شد. این مجموعه، مروری بر فعالیت های شهید زاهدی در مبارزه با داعش و ایجاد امنیت در منطقه دارد. علاوه براین، مستند «آقای مربی» پرتره ای شهید حاج رحیمی از شهدای حمله به کنسولگری ایران در سوریه است.

زارع زاده از نمایش مستندهایی به مناسبت روز مقاومت خبر داد و گفت: همزمان با فرارسیدن روز مقاومت، مجموعه مستند جدید «الف دزفول» ویژه روز مقاومت دزفول روی آنتن رفت. همچنین مجموعه تلویزیونی گنجینه، مستند ماندگار «پل آزادی» را به نمایش گذاشت. این مستند روایتی دیدنی از آزادسازی خرمشهر است. علاوه براین، مستند «پای دیوار مرز» به نمایش خدمات جهادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مرز می پردازد.

او در پایان گفت: مجموعه مستند پنج قسمتی «سرباز 46 ساله» روایتی از سرگذشت و زندگی سرلشگر پاسدار شهید احمد کاظمی است که از پنجشنبه روی آنتن شبکه مستند رفت.

پایان خبر انین

گفت وگو با 4 مستندساز که همراه رییس جمهور بودند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گفت وگو با 4 مستندساز که همراه رییس جمهور بودند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گفت وگو با 4 مستندساز که همراه رییس جمهور بودند"، کلیک کنید.