گلایه های مریم سعادت از وضعیت سینما؛ چقدر کمدی می سازید؟

گلایه های مریم سعادت از وضعیت سینما؛ چقدر کمدی می سازید؟

به گزارش خبرگزاری انین، «پرویزخان» که به تازگی در قالب اکران آنلاین منتشر شده، بخش هایی از زندگی پرویز دهداری یکی از متفاوت ترین مربیان بزرگ تیم ملی فوتبال ایران را روایت می کند. «پرویز خان» به نویسندگی و کارگردانی علی ثقفی و تهیه کنندگی عطا پناهی محصول سازمان هنری رسانه ای اوج با حمایت وزارت ورزش و جوانان است .
مریم سعادت یکی از مهم ترین دلایل بازی در فیلم «پرویزخان» را حضور سعید پورصمیمی عنوان کرد و گفت: «من علی ثقفی را به عنوان کارگردان نمی شناختم. فارس نوشت:چون کار اول ایشان بود و شناختی در این باره نداشتم. اما در درجه اول مهم ترین دلیلی که باعث شد قبول کنم در این پروژه حضور داشتم حضور سعید پورصمیمی در نقش مرحوم دهداری بود. همین که متوجه شدم سعید پورصمیمی به عنوان بازیگر نقش اول قرار است بازی کند برای من کافی بود.»
وی افزود: «شخصا پرویز دهداری را بسیار کم می شناختم؛ اما دیدم فیلمی با همین مضمون قرار است ساخته شود و نقش ایشان را هم سعید پورصمیمی قرار است بازی کند دیگر حجت را بر خود تمام دیدم و گفتم مانعی بر سر راه من وجود ندارد که نخواهم پیشنهاد حضور در این پروژه را رد کنم. سعید پورصمیمی اعتماد کرده بود و من هم اعتماد کردم و از این بابت بسیار خوشحال هستم در کنار ایشان بازی کردم.»
یک نفر توضیح دهد چرا به پورصمیمی سیمرغ ندادند
سعادت ضمن تمجید از درخشش پورصمیمی عنوان کرد: «سوالی که برای من مطرح شد و بی جواب ماند این بود که چرا سعید پورصمیمی سیمرغ نگرفت؟ دوست دارم یک نفر بیاید و برای من توضیح دهد.»

این بازیگر درباره چالش های حضور در نقش همسر پرویز دهداری گفت: «نقشی که قرار بود من در مقابل سعید پورصمیمی بازی کنم نقش پیچیده ای نبود. نقش کوتاهی بود که تلاش کردم در مقابل سعید پورصمیمی به خوبی آن را اجرا کنم. من از همسر پرویز دهداری فقط یک عکس دیده بودم و درباره خلق و خوی ایشان و ارتباط با همسرشان با من صحبت شد. هر چند خیلی دوست داشتم خودم هم از نزدیک با ایشان ارتباط پیدا می کردم که این اتفاق رخ نداد. تمام تلاش من بر این بود نقش فردی را بازی کنم که کارگردان از من خواسته بود.»
وی ادامه داد: «من قرار نبود نقش شخصیت معروفی را بازی کنم که تمام خصوصیات و ویژگی هایش همچون زبان، کردار و خلق و خو را به خودم نزدیک کنم. به من گفته شد همسر مرحوم دهداری چگونه بود و چگونه بازی شود و من تمام تلاشم را کردم تا آنطور که این شخصیت تعریف و ترسیم شد را در مقابل دوربین به نمایش درآورم که امیدوارم موفق شده باشم.»
سعادت با اشاره به پشت صحنه «پرویزخان» اظهار داشت: «خوشبختانه گروه بی نظیر و کاملی در کنار یکدیگر قرار گرفته شده بود. گروه کارگردانی، عوامل پشت صحنه، دستیارها، بازیگرها و… همه بسیار خوب بودند. »
او درباره واکنش ها نسبت به کیفیت فیلم هم گفت:«بیشترین بازخوردی که من داشتم این بود که گفتند فیلم خوبی بود و از آن تعریف می کردند.»
چرا برخی کارهای طنزی که تولید می شود تا این حد سخیف است
مریم سعادت همچنین با انتقاد از افت کیفی محصولات کمدی بیان کرد: «حرفی دارم با کارگردان های سینما و کارگردان های قابل و توانایی که فیلم می سازند. نمی دانم چرا تا این حد فیلم طنز می سازید؟ من نمی گویم کمدی بد است. بیشتر عمر من به کار در مجموعه های کمدی گذشته است. اما کمدی هایی کار کرده ام که دیدنی است. بازی در سریال «بدون شرح» باعث افتخار من است. ممکن است دیگر به طنز آن نخندم؛ اما سریال شریفی بود. نمی دانم چرا دیگر کارهای طنزی که ساخته می شود تا این حد سخیف است. کی به اینجا رسیدیم و چطور شد وضعیت کمدی ایران به اینجا کشیده شد؟ اصلا متوجه نمی شوم. این موضوع باعث تاسف است.»
او ادامه داد:« جامعه نیاز به فیلم های کمدی دارد. شاد کردن مردم در این شرایط گرانی و وضعیتی که شاهد هستیم خوب است اما چرا آثار کمدی باید تا این حد ضعیف باشد. سریال های خانگی هم دیگر بسیار سیاه شده است. تلویزیون هم ضعیف عمل می کند. فیلم های سینمایی هم به سمت خوبی نمی رود. کاش قدر کارگردان هایی که می توانند فیلم خوب بسازند را بیشتر بدانیم و اجازه دهیم فیلم هایی در سطح مخاطب های فهیم این روزها بسازند.»

22057

گلایه های مریم سعادت از وضعیت سینما؛ چقدر کمدی می سازید؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گلایه های مریم سعادت از وضعیت سینما؛ چقدر کمدی می سازید؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گلایه های مریم سعادت از وضعیت سینما؛ چقدر کمدی می سازید؟"، کلیک کنید.