10 مورد از بهترین «حمله های فضایی» در تاریخ سینما

به گزارش خبرگزاری انین، سوال دربارۀ وجود موجودات فضایی مدت هاست که ذهن بشر را به خود مشغول کرده و صنعت سینما هم طی سال های گذشته حسابی از تب «یوفوها» پول درآورده است. اما این زیرمجموعه از فیلم های علمی-تخیلی هم با گذر زمان تکامل پیدا کرده و همیشه شاهد روایت های جدید و متفاوتی از حمله ی فضایی ها هستیم.

به گزارش فرادید؛ اما اصلا «حمله فضایی» یعنی چه؟ این فقط به «حضور» موجودات فضایی در زمین خلاصه نمی شود، پس فیلم هایی مثل «ای.تی» یا «برخورد نزدیک از نوع سوم» را باید کنار بگذاریم. در یک «حمله» فضایی، فضایی ها باید رفتار خصمانه داشته باشند.

پس در اینجا فهرستمان را محدود می کنیم به فیلم هایی که در آن ها موجوداتی از خارج از سیارۀ زمین با قصد تصاحب زمین به آن حمله می کنند و نبردهای خشنی را رقم می زنند.

1. جنگ دنیاها (2005)

بازآفرینی استیون اسپیلبرگ از رمان اچ. جی. ولز با بازی تام کروز، اگرچه جزو بهترین آثار او به حساب نمی آید، اما با فضاسازی تاریک و غیرمنتظره اش طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

10 مورد از بهترین «حمله های فضایی» در تاریخ سینما

2. لبه فردا (2014)

فیلمی دیگر با بازی تام کروز که با ترکیب زیرکانه ی حمله فضایی و سفر در زمان، یکی از غافلگیری های خوشایند سال 2014 بود.

3. حملۀ جسد دزدها (1956)

10 مورد از بهترین «حمله های فضایی» در تاریخ سینما

اقتباسی از رمان جک فینی که علیرغم گذشت سال ها، همچنان تماشایی مهیج و دلهره آور است و به عنوان یکی از بهترین تمثیل های سیاسی دهه ی 50 میلادی شناخته می شود.

4. حمله به بلوک (2011)

یک کمدی علمی-تخیلی مستقل و مهیج محصول انگلستان که داستان گروهی از نوجوانان را روایت می کند که از محله ی خود در برابر موجودات فضایی وحشی محافظت می کنند.

5. روز استقلال (1996)

شاهکار رولند امریش که با وجود ضعف های داستانی، با جلوه های ویژه عملی و دیجیتال و بازیگران متنوعی همچون ویل اسمیت و جف گلدبلوم، به فیلمی پرفروش و سرگرم کننده تبدیل شد.

6. مریخ حمله می کند! (1996)

10 مورد از بهترین «حمله های فضایی» در تاریخ سینما

فیلمی عجیب و غریب از تیم برتون که باوجود شکست تجاری، با طنز سیاه و بازی درخشان ستارگانی همچون جک نیکلسون و مایکل جی. فاکس، طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

7. نشانه ها (2002)

یکی از بهترین آثار ام. نایت شیامالان که با کاوش در مضامین ایمان و خانواده در پس زمینۀ یک حملۀ ترسناک (و البته بی سر و صدای) فضایی، حتما ارزش دیدن دارد.

8. پایان دنیا (2013)

آخرین قسمت از سه گانه ی «سه طعم کورنتو» اثر ادگار رایت، با نگاهی طنزآمیز به حمله فضایی و با بازی سایمون پگ و نیک فراست، تجربه ای منحصر به فرد و سرگرم کننده ارایه می دهد.

9. آن ها زنده اند (1988)
10 مورد از بهترین «حمله های فضایی» در تاریخ سینما

اثری علمی-تخیلی از جان کارپنتر که بر اساس داستانی کوتاه نوشته شده و با فضاسازی خاص و اکشن، به درک بهتر فضای فرهنگی و اقتصادی آمریکا کمک می کند. ین فیلم دربار موجوداتی فضایی است که با شکل و شمایل انسانی در بین مردم زندگی می کنند و قدرت اصلی جامعه و از جمله تمام رسانه ها را نیز در اختیار گرفته اند.

10. یک مکان ساکت 1 و 2 (2018 و 2021)

اگرچه برخی این دو فیلم را در ژانر هیولایی طبقه بندی می کنند، اما هجوم موجودات بیگانه ی نابینا با حس شنوایی فوق العاده، آن ها را به فیلم های حمله فضایی نیز تبدیل می کند. درام قوی خانوادگی و شخصیت های باورپذیر این فیلم ها در کنار فضاسازی خارق العاده و وحشت خزنده ای که به مخاطب القا می کنند، از جمله نقطه قوت این فیلم ها هستند.

22057

10 مورد از بهترین «حمله های فضایی» در تاریخ سینما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "10 مورد از بهترین «حمله های فضایی» در تاریخ سینما" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "10 مورد از بهترین «حمله های فضایی» در تاریخ سینما"، کلیک کنید.