2 نشانه در زمان خواب که علایم اولیه ابتلا به آلزایمر است!

2 نشانه در زمان خواب که علایم اولیه ابتلا به آلزایمر است!

آفتاب نیوز :

زنان دو سوم افراد مبتلا به آلزایمر را تشکیل می دهند و نظریه های متعددی درباره علت آن وجود دارد، بسیاری از این نظریه ها بر کاهش سطح استروژن که در دوران گذار یایسگی رخ می دهد، متمرکز شده اند. تحقیقات قبلی یکی از رایج ترین علایم یایسگی، یعنی گرگرفتگی را با عملکرد ضعیف حافظه و با تغییرات در ساختار، عملکرد و اتصال مغز مرتبط دانسته است با این حال، مشخص نیست که گرگرفتگی با نشانگر های زیستی آلزایمر مرتبط است یا خیر.

نشانگر های زیستی و تحقیق جدید

پیشرفت های اخیر در ارزیابی آلزایمر شامل توسعه نشانگر های زیستی مبتنی بر خون برای بیماری آلزایمر است که به ویژه برای ارزیابی خطر، دهه ها قبل از ظهور زوال عقل آلزایمر مفید بوده است. این نشانگر های زیستی به عنوان بخشی از یک تحقیق جدید که شامل حدود 250 زن میانسال بود، استفاده شد. هدف از این تحقیق تعیین این مورد است که آیا گرگرفتگی ارزیابی شده به طور عینی با نیمرخ های نشانگر زیستی نامطلوب بیماری آلزایمر مرتبط است یا خیر.

یافته های پژوهش

دکتر ربکا تورستون، مدیر بهداشت زیستی رفتاری زنان در گروه روانپزشکی دانشگاه پیتسبورگ آمریکا و دکتر پایولین ماکی، پروفسور روانپزشکی در دانشگاه ایلینوی در شیکاگو، این تحقیق را رهبری کردند. بر اساس نتایج تحقیق، دکترتورستون و ماکی و گروه آنان به این نتیجه رسیدند که گرگرفتگی هنگام خواب ممکن است نشانگر زنان در معرض خطر زوال عقل و آلزایمر باشد. علاوه بر این، میزان بیشتری از گرگرفتگی در خواب با افزایش احتمال آلزایمر همراه بود. این یافته ها پس از تطبیق بیشتر با استرادیول و ویژگی های خواب که با اکتیوگرافی (وسیله ای برای تشخیص برخی از اختلالات خواب) ارزیابی شد، همچنان معنادار بودند. گرگرفتگی به طور عینی با استفاده از کنترل رسانایی الکتریکی پوست به طور سرپایی اندازه گیری شد.

دکتر تورستون می گوید: در میان چیز های دیگر، این یافته ها نشان می دهد زنانی که گرگرفتگی های مکرر، به ویژه هنگام خواب را تجربه می کنند، ممکن است نیازمند تلاش های کاهش خطر زوال عقل و آلزایمر باشند.

دکتر استفانی فاوبیون، مدیر پزشکی انجمن یایسگی افزود: با توجه به تاثیر نامطلوب بر کیفیت زندگی و بار مالی بیماری آلزایمر، مهم است که ما تا حد امکان در مورد علل بالقوه و علایم هشدار دهنده اطلاعات کسب کنیم تا بتوانیم قبل از شروع بیماری آلزایمر رویکرد پیشگیرانه داشته باشیم. این تحقیق بر نیاز به گفتگو های باز مستمر بین بیماران و متخصصان مراقبت های بهداشتی تاکید می کند تا هر گزینه درمانی را بتوان با دقت در نظر گرفت.

نتایج این تحقیق در نشست سالانه انجمن یایسگی امسال به عنوان بخشی از ارایه با عنوان «علایم وازوموتور یایسگی و نشانگر های زیستی بیماری آلزایمر پلاسما» ارایه خواهد شد.

2 نشانه در زمان خواب که علایم اولیه ابتلا به آلزایمر است!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 نشانه در زمان خواب که علایم اولیه ابتلا به آلزایمر است!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 نشانه در زمان خواب که علایم اولیه ابتلا به آلزایمر است!"، کلیک کنید.