213 هزار نفر به جمعیت دانش آموزان هنرستانی اضافه شد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

213 هزار نفر به جمعیت دانش آموزان هنرستانی اضافه شد - خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انین، در جلسه ای با حضور وزیر آموزش و پرورش دستاوردهای این وزارت خانه به همراه برنامه های سال جدید تشریح شد.

محمد مهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه در این جلسه گفت: دستاوردهای معاونت آموزش متوسطه در سه حوزه عدالت آموزشی؛ تقویت مهارت آموزی و ارتقای کیفیت آموزشی قابل بررسی است. یکی از دستاوردها در حوزه عدالت آموزشی طرح پویش جهاد علمی بود که با اولویت مدارس شبانه اجرایی شد که هدف از انجام این طرح، آمادگی دانش آموزان برای امتحانات نهایی بود. در خصوص ایجاد موقعیت های جدید یادگیری، پژوهش سرای دانش آموزی توسعه پیدا کردند.

کاظمی افزود: تقویت مدارس شبانه روزی عاملی برای رشد عدالت آموزشی است که دسترسی های بیشتر به منابع آموزشی را فراهم می کند. برای اولین بار در راستای توانمندسازی مدیران مدارس شبانه روزی دوره ویژه کشوری برای آن ها اجرا شد. یک سوم مدیران دوره متوسط این دوره را گذراندند. در این دوره ها بر رویکردهای شناختی خصوصاً برای دوره اول متوسطه تاکید داشت تا مدیران ویژگی های دانش آموزان این دوره را شناسایی کنند.

وی با بیان اینکه تجهیز کتابخانه مدارس شبانه روزی هم برایمان بسیار مهم است؛ گفت: ما موفق شدیم با کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کتابخانه تعدادی از مدارس شبانه روزی را مجهز کنیم.

کاظمی با بیان اینکه آموزش برنامه نویسی و طرح شهاب را در مدارس شبانه روزی داشتیم گفت: توجه به نوآوری و کارآفرینی را هم با مشارکت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی عملیاتی کردیم و باشگاه کارآفرینان نوجوان را ایجاد نمودیم تا در 32 استان در گام اول توانمندسازی و آموزش نیروهای انسانی را داشته باشیم؛ سه مرکز کارآفرینی هم در کشور ایجاد شد.

معاون آموزش متوسطه گفت: در دو سال این دولت 213 هزار نفر به جمعیت دانش آموزان هنرستانی اضافه شد این اقدام بزرگی در راستای مهارت آموزی بود. تنها هدف ما هم توسعه کمی دانش آموزان هنرستانی نبود و بازنگری و بررسی نیاز و بازار کار هر منطقه برای بهره وری بیشتر آموزش دیگر هدف ما بود.

کاظمی گفت: تقویت آموزش همراه با تولید موجب شد تا رشد یک و نیم برابری فروش محصولات تولیدی هنرستانی ها را شاهد باشیم. در این راستا رویداد ساخت ایران اجرایی شد در آن محصول و دستاورد دانش آموزان ارایه شد. در این زمینه تدوین آیین نامه مهارت آموزی هم محقق شد.

معاون آموزش متوسطه با اشاره به اینکه هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال را در دوره اول متوسطه به طور ویژه داشتیم که برنامه های خوبی در این زمینه بود.؛ گفت: در بحث بهره وری آموزشی تقویت گروه های آموزشی مد نظر ما بود. باید در سامانه نیروی انسانی باید به گروه های آموزشی توجه بیشتری کنیم اگر می خوای مدارس دولتی را تقویت کنیم باید به تقویت نیروی انسانی بپردازیم.

وی با بیان اینکه یک برنامه هفت ساله را برای تحقق اهداف معاونت آموزش متوسطه در نظر گرفتیم؛ گفت: به عنوان مثال طرح کاظمی آشتیانی را برای توانمندسازی معلمان طراحی و تا پانزده درصد طرح را در یک سال گذشته اجرا کردیم. در این طرح به تقویت و تربیت معلمان چند مهارته تاکید شده و هم در بخش دانش آموزی و هم در بخش معلمان است

213 هزار نفر به جمعیت دانش آموزان هنرستانی اضافه شد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "213 هزار نفر به جمعیت دانش آموزان هنرستانی اضافه شد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "213 هزار نفر به جمعیت دانش آموزان هنرستانی اضافه شد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.