438 پایان نامه مورد حمایت مالی دستگاه های اجرایی قرار گرفت/ انعقاد 1306 پایان نامه با صنعت 

بر اساس جدیدترین آمار؛ 

438 پایان نامه مورد حمایت مالی دستگاه های اجرایی قرار گرفت انعقاد 1306 پایان نامه با صنعت 

بر اساس، آمار انتشار شده از کتاب ارتباط صنعت با دانشگاه مجموع پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مورد حمایت مالی صنایع یا دستگاه های اجرایی در سال اخیر برابر با 438 عنوان بوده است.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبر گزاری علم و فناوری انین، بر اساس آمار منتشر شده از سوی کتاب ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت، پایان نامه ها و رساله ها بخش مهمی از توان پژوهشی کشور محسوب می شوند و نتایج آنها می توانند تاثیر زیادی در بهبود وضعیت اقتصادی و صنعتی کشور داشته باشد. بر این اساس و با توجه به ضرورت نقش آفرینی موثر دانشگاه ها و مراکز علمی کشور در حل مسایل جامعه و رفع مشکلات کشور، لازم است حمایت و پشتیبانی مناسبی از اینگونه پژوهش های تقاضامحور صورت پذیرد. 

همچنین با توجه به روند های حاکم ضروری است جهت دهی پذیرش و تربیت دانشجویان بر اساس نیاز جامعه و صنایع فعال صورت پذیرد؛ بنابراین لازم است به تدریج سهم بیشتری از این توان معطوف به نیاز ها و اولویت های کشور شده و مستقیماً بر اساس تقاضا تعریف و به اجرا گذاشته شوند. در این راستا پیش بینی انواع حمایت ها، تشویق ها و تسهیلات ضروری بوده و تحقق این امر چه در سطح دانشگاه ها و چه در سطح ستاد وزارتخانه نیازمند برنامه ریزی و تلاش جدی است. 

در سال 1402 با مشارکت دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور بیش از 90 پایان نامه و رساله ی برتر تقاضامحور معرفی شد، این پایان نامه ها و رساله های برگزیده شامل طیف وسیعی از کاربرد های فنی و مهندسی، علوم انسانی، کشاورزی و حوزه های مدیریتی هستند و این موضوع بیانگر ارتباط و تعامل مناسب بین مراکز علمی و مسایل جامعه است. امید است با تقدیر و تشویق مناسب اساتید راهنما و دانشجویان محترم، بتوان در هدفمندی و اثربخشی بیش از پیش پژوهش در بهبود وضعیت کشور گام برداشت. 

نمودار زیر نشان دهنده تعداد پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مورد حمایت مالی صنایع یا دستگاه های اجرایی در سال 1401 است. براساس این نمودار، دانشگاه های کردستان، سیستان و بلوچستان و صنعتی اصفهان بیشترین ارتباط را با صنایع و دستگاه های اجرایی کشور داشته اند و مجموع پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مورد حمایت مالی صنایع یا دستگاه های اجرایی در سال اخیر برابر با 438 عنوان بوده است.

438 پایان نامه مورد حمایت مالی دستگاه های اجرایی قرار گرفت/ انعقاد 1306 پایان نامه با صنعت 

 نمودار زیر بیانگر تعداد پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط با قرارداد های ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سال 1401 است. طبق نمودار دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران و صنعتی اصفهان بیشترین پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط با قرارداد های ارتباط با جامعه و صنعت را داشته و مجموع تعداد پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط با قرارداد های ارتباط با جامعه و صنعت، 1306 مورد است.

438 پایان نامه مورد حمایت مالی دستگاه های اجرایی قرار گرفت/ انعقاد 1306 پایان نامه با صنعت 

438 پایان نامه مورد حمایت مالی دستگاه های اجرایی قرار گرفت/ انعقاد 1306 پایان نامه با صنعت 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "438 پایان نامه مورد حمایت مالی دستگاه های اجرایی قرار گرفت/ انعقاد 1306 پایان نامه با صنعت " هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "438 پایان نامه مورد حمایت مالی دستگاه های اجرایی قرار گرفت/ انعقاد 1306 پایان نامه با صنعت "، کلیک کنید.