700 پرونده مسکن برای هنرمندان استان تهران توسط صندوق اعتباری هنر تشکیل شد

700 پرونده مسکن برای هنرمندان استان تهران توسط صندوق اعتباری هنر تشکیل شد

به گزارش خبرگزاری انین از روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی با اشاره به اقدامات انجام شده برای حل مسایل معیشتی اصحاب فرهنگ و هنر به ویژه تامین امکانات برای خانه دار شدن هنرمندان گفت: تامین امکانات برای خانه دار شدن اصحاب فرهنگ و هنر از موضوعات مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای دولت مردمی بود. براین اساس طبق توافق های به عمل آمده و پیگیری های انجام شده از سوی صندوق با وزارت راه و شهرسازی، امکان ثبت نام اعضای صندوق در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن در خرداد ماه سال گذشته فراهم شد.

رییس هییت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: در گام نخست پس از اعلام اسامی تمامی اعضای صندوق به وزارت راه و شهرسازی، با ارسال پیامک و انتشار فراخوان به تمامی اعضا برای ثبت نام در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن اطلاع رسانی انجام شد.

وی در ادامه افزود: بیش از 8 هزار نفر از اعضای صندوق در سراسر کشور ثبت نام کردند که از این تعداد 5 هزار نفر در کشور واجد شرایط شناسایی شدند.

پوراحمدی تصریح کرد: 34 درصد متقاضیان را اعضای استان تهران تشکیل می دهند. براین اساس قطعه زمینی در شهر جدید پرند، برای ساخت بخشی از مسکن هنرمندان تخصیص داده شد و کلنگ ساخت شهرک هنر توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور جمعی از هنرمندان در آبان 1402 به زمین زده شد.

مشاور وزیر فرهنگ با اشاره به دعوت از 900 هنرمند متقاضی مسکن برای تشکیل پرونده گفت: طی سه مرحله با انتشار فراخوان و ارسال پیامک از 900 نفر از هنرمندان متقاضی برای تشکیل پرونده دعوت بعمل آمد که 700 نفر از آنها با حضور در صندوق اعتباری هنر پرونده خود را تکمیل کردند و برای اقدامات بعدی پرونده این افراد به وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران پرند ارسال شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، تصریح کرد: در مراحل بعدی برای سایر افراد واجد شرایط پیامک تشکیل پرونده ارسال خواهد شد.

رییس هییت مدیره صندوق اعتباری هنر با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساخت مسکن هنرمندان در استان ها، گفت: امیدواریم با همکاری مسیولان استانی به زودی مراحل ساخت در استان ها نیز با سرعت بیشتر ادامه پیدا کند.

5757

700 پرونده مسکن برای هنرمندان استان تهران توسط صندوق اعتباری هنر تشکیل شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "700 پرونده مسکن برای هنرمندان استان تهران توسط صندوق اعتباری هنر تشکیل شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "700 پرونده مسکن برای هنرمندان استان تهران توسط صندوق اعتباری هنر تشکیل شد"، کلیک کنید.