8 دلیل مهم برای سفر رفتن

به گزارش انین، سفر فواید بسیاری دارد. افرادی که سفرهای متعددی تجربه می کنند، افق دید بازتر و مهارت های ارتباطی بهتری دارند.

در ادامه به برخی از مزایای متعدد سفر رفتن اشاره کرده ایم:

سلامت جسم و روان

سفر رفتن درست مثل این است که یک دوره کوتاهی در زندگی تان، شروع دوباره ای داشته باشید. با محیط، آدم ها و غذاهای جدیدی آشنا می شوید و تجربه های خاطره انگیز دلچسبی کسب می کنید. افسردگی و اضطراب های ناشی از کار و زندگی با سفر کردن تا حد زیادی از بین می روند و ممکن است بعد از بازگشت از سفر به سراغ فعالیت های جدیدی بروید و زندگی تان را بهتر از قبل کنید. به طور کلی با سفر کردن می توانید روح و روان و زندگی سالم تری داشته باشید.

همچنین معمولا در مسافرت، فعالیت های فیزیکی تان بسیار بیشتر از مواقع عادی می شود، به ویژه اگر قصد طبیعت گردی داشته باشید. در سفر، بدن تان از کرختی در می آید و پس از بازگشت از سفر معمولا سرشار از انرژی می شوید.

زندگی آرام بدون فناوری

هنگام سفر، به ویژه وقتی به طبیعت گردی می روید، از دنیای پرمشغله ای که مملو از فناوری ها و دنیای مجازی است مدتی دور می مانید. در این روزها می توانید از دیدن مکان های مختلف دنیا، مانند دریا، نواحی سرسبز، خیابان های متنوع و مناطق باستانی لذت ببرید و آرامش داشته باشید. سفر کمک می کند تا احساس خوب و ذهن مثبتی داشته باشید.

کشف فرهنگ های دیگر

در سفر نه تنها با مکان های جدید و نقاطی که هرگز ندیده اید آشنا می شوید، بلکه با فرهنگ مردم بومی آن مناطق هم آشنا می شوید و فرصتی می یابید که دیدتان به دنیا و هرآنچه در آن است، بازتر شود. وقتی با مردمان متفاوت از شهر و محله خود آشنا شوید، توانایی سازگار شدن با محیط در شما افزایش می یابد. همچنین آگاهی هایتان هم بیشتر می شود و بعدها می توانید از مردم شهرهای مختلف که فرهنگ های متفاوتی دارند با دیگران صحبت کنید. درضمن روبه رو شدن با فرهنگ های متفاوت، تحمل تان را در برابر افرادی که در بافت فرهنگی کاملا متفاوت از شما بزرگ شده اند و سبک زندگی و سنت های مختلفی دارند افزایش می یابد. درواقع یاد می گیرید چگونه به ارزش ها و باورهای دیگران احترام بگذارید.

آشنایی با غذاهای جدید

اگر از امتحان کردن غذاهای جدید لذت می برید، مسافرت بهترین زمان برای این کار است. هر شهر و منطقه ای، غذاهای بومی خود را دارد که می توانید آنها را امتحان کنید و حتی دستور پخت آنها را یاد بگیرید. خوردن غذاهای خوشمزه محلی، یکی از اتفاق های خاطره انگیز سفر رفتن است.

شناخت خود

هنگام سفر با غریبه های متعددی روبه رو می شوید که ممکن است رفتاری متفاوت با افراد منطقه زندگی تان داشته باشند. چگونگی برخوردتان با این افراد و همینطور موقعیت های جدید کمک می کند تا خود را بهتر بشناسید و بدانید آیا می توانید از پس شرایط مختلف برآیید یا خیر. حتی اگر به تنهایی سفر کنید، به شناخت دقیق تری از خود دست می یابید.

ساختن خاطره های فراموش نشدنی

یکی از بهترین کارهایی که می توان در سفر انجام داد، ثبت خاطرهای زیبای سفر است. وقتی از مناظر سرسبز یا مناطق سنتی شهرهای مختلف عکس می گیرید، بعدها با تماشای آنها خاطرات خوب تان زنده می شود. همچنین در سفر اگر از نظر اقتصادی بتوانید هزینه کرده و برای خانواده خود سوغاتی بیاورید، گشتن در بازارهای سنتی شهری که به آن رفتید، خاطره خوبی برایتان می سازد.

با 11 فایده سفر رفتن آشنا شوید

کاهش اضطراب و نگرانی

زندگی روزمره و پرمشغله امروز موجب اضطراب و نگرانی دایمی مان شده است. از وظایف شخصی گرفته تا کارهای مربوط به حرفه مان، جمعیت و سروصداهای اطراف مان، روح و جسم مان را به شدت خسته و گاه درمانده می کنند. اما وقتی فرصتی برای مسافرت پیدا می کنیم، از تمام این مشکلات برای مدتی دور می شویم، هوای تازه تنفس می کنیم، غذاهای جدید می خوریم و فعالیت هایی غیر از کارهای روزمره انجام می دهیم. این شرایط حتی اگر مدت آن کوتاه باشد، اضطراب و نگرانی را از ما دور می کند و آرام تر می شویم و پس از سفر با روحیه ای تازه به کار و زندگی باز می گردیم.

توجه به محیط زیست و طبیعت

سفر و گشت وگذار در طبیعت و دیدن مکان هایی مانند جنگل ها، دریاها، کوهستان و هر محیط زیبایی که به آنجا سفر می کنید، حس قدردانی تان را از طبیعت و محیط زیست بالا می برد و در عین حال هنگام صحبت با محلی ها و افراد آگاه یاد می گیرید از طبیعت چگونه مراقبت کنید.

با سفر می توانید از فواید آن استفاده کنید. بنابراین همین حالا، برای سفر آینده تان برنامه ریزی کنید.

منابع:

memphistours

lonelyplanet

4747

8 دلیل مهم برای سفر رفتن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "8 دلیل مهم برای سفر رفتن" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "8 دلیل مهم برای سفر رفتن"، کلیک کنید.