800 هزار نفر از موزه ها، بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری همدان دیدن کردند

800 هزار نفر از موزه ها، بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری همدان دیدن کردند

به گزارش خبرگزاری انین استان همدان، محسن معصوم علیزاده در گفتگویی با اعلام این خبر افزود: در این مدت حدود 400 بازدید نظارتی نیز از مراکز گردشگری همدان انجام شد که شامل بازدید از مراکز اقامتی،دفاتر خدمات مسافرتی و بازدید از رستوران ها و مراکز پذیرایی بین راهی بوده است.

وی گفت: میزان اقامت در اقامتگاه های استان همدان نیز در این مدت بیش از 80 هرار نفر مسافر ثبت شده است.

معصوم علیزاده با اشاره به اینکه همدان با بیش از هزار و 800 جاذبه تاریخی، طبیعی و تفریحی ظرفیت فوق العاده ای در حوزه گردشگری دارد، خاطرنشان کرد: تاکنون غارعلیصدر، آرامگاه های بوعلی سینا و باباطاهر، محوطه تاریخی هگمتانه و دستکند سامن درصدر بازدیدهای نوروزی همدان بوده اند.

به گزارش انین، آرامگاه حکیم بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، تپه هگمتانه و گنبد علویان، حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعلیان ملایر، خانه مسعودی و آرامگاه میررضی الدین آرتیمانی و بقعه حیقوق نبی (ع) از مهم ترین آثار تاریخی و باستانی این استان است که همه ساله مورد بازدید گردشگران نوروزی قرار گرفته است.

سنگ نوشته های گنج نامه، کلیساهای آنجلی و گریگوری، حمام قلعه، کاروانسرای صفوی، آب انبارها، خانه های قدیمی و باغ نظری در همدان از دیگر آثار تاریخی مورد توجه گردشگران نوروزی استان همدان است.

46

800 هزار نفر از موزه ها، بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری همدان دیدن کردند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "800 هزار نفر از موزه ها، بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری همدان دیدن کردند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "800 هزار نفر از موزه ها، بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری همدان دیدن کردند"، کلیک کنید.