تیپ پلاستی روشی برای کوچکتر کردن بینی

آیا شما هم به فکر کوچک کردن بینی خود هستید و از فرم فعلی آن رضایت ندارید؟ آیا به خوش فرم شدن بینی خود فکر می‌کنید اما نمی‌خواهید که به سمت عمل‌های زیبایی بروید؟ باید بگوییم که افراد زیادی وجود دارند که در وضعیت مشابه شما قرار دارند. بینی در مرکز صورت قرار دارد و به‌همین‌دلیل تاثیر زیادی بر زیبایی صورت شما می‌گذارد. کوچک کردن بینی می‌تواند صورت شما را جذاب‌تر کند و جلوه‌ دیگری به آن ببخشید.

برای کوچک‌شدن بینی روش‌های مختلفی وجود دارد. کوچک‌ شدن بینی با ورزش یکی از رایج‌ترین این روش‌هاست. اما در کنار ورزش، استفاده از طب سنتی و کوچک شدن بینی با چسب هم از دیگر راه‌کارهایی‌ست که بسته به شرایط خود می‌توانید از آن استفاده کنید. ما در این مطلب از 10 روش آسان و کاربردی را برای کوچک‌شدن بینی به شما پیشنهاد می‌دهیم تا در کم‌ترین زمان ممکن، بینی و صورت خوش‌فرمی داشته باشید.

تیپ پلاستی روشی برای کوچکتر کردن بینی

روش‌های کوچک کردن بینی در خانه

برای کوچک کردن بینی خود در خانه از روش‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید. نکته‌ای که در این زمینه اهمیت دارد، این است که تمامی این روش‌ها بدون درد و خون‌ریزی‌ست! هم‌چنین در هیچ‌کدام از آن‌ها از عمل‌های جراحی استفاده نمی‌شود و برای شما خطری به‌همراه ندارد.

روش اول: کوچک شدن بینی با چسب

یکی از راه‌های آسان کوچک‌کردن بینی، استفاده از چسب لیفت است. این چسب باعث می‌شود بینی شما جمع و کشیده شود. چسب بینی که اصطلاحا به آن چسب لیفت گفته می‌شود، رنگی نامرئی دارد. این یکی از مزیت‌های آن است؛ چراکه می‌توانید روی آن آرایش کنید و هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان قابل‌استفاده است.

روش دوم: کوچک کردن بینی و یوگای صورت

تمرینات یوگا تنها برای بدن نیست و می‌تواند روی صورت شما و اعضای آن هم تاثیر بگذارد. برای این منظور برای کوچک کردن بینی ابتدا بهتر است که از تمرینات تنفسی آن استفاده کنید. در وضعیتی آرام و راحت بنشینید. یکی از سوراخ‌های بینی‌تان را با دست بگیرید و سعی کنید از سوراخ دیگر هوا را به درون هدایت کنید. سپس همین کار را برای سوراخ دیگر بینی انجام دهید. این کار را 10 بار تکرار کنید و اثر آن را روی کوچک‌کردن بینی خود مشاهده کنید.

روش سوم: کوچک کردن بینی با کمک ورزش

ورزش‌کردن اثرات گسترده‌ای روی بدن ما دارد. شما با انتخاب حرکات مناسب برای صورت خود، می‌توانید از این طریق برای خوش‌فرم‌شدن بینی تلاش کنید. برای کوچک کردن بینی با کمک ورزش، کناره‌های بینی خود را با انگشت اشاره فشار دهید. حال با شدت نفس بکشید و سپس عمل بازدم را انجام دهید. این تمرین را بهتر است حداقل 10 بار تکرار کنید و تاثیر آن را روی کوچک‌شدن بینی خود ببینید.

روش چهارم: کوچک کردن بینی با استفاده از ماساژ

یکی از راه‌های کوچک‌کردن بینی، ماساژدادن آن است. ماساژ قسمت‌های مختلف صورت علاوه‌بر تاثیری که روی صورت دارد، می‌تواند به بهبود و درمان سردردهای شما هم کمک کند. برای ماساژ بینی از قسمت بالایی آن شروع کنید و به سمت نوک آن بیایید. حال نوبت کناره‌های بینی‌ست. دقت داشته باشد که حرکات شما برای کوچک کردن بینی باید به‌صورت دایره‌ای انجام شود. این روش، یکی از آسان‌ترین راه‌هایی‌ست که باعث خوش فرم شدن بینی شما می‌شود.

روش پنجم: کوچک شدن بینی با زنجبیل

زنجبیل از آن دسته موادی‌ست که در طب سنتی بسیار پرکاربرد است. شاید باورکردنی نباشد اما از زنجبیل می‌توان برای کوچک‌کردن بینی هم استفاده کرد. برای این کار باید زنجبیل را با آب مخلوط کنید و زمانی که به حالت خمیری درآمد، آن را روی بینی خود بگذارید. به این خمیر 15 دقیقه زمان بدهید تا تاثیر خود را بگذارد. سپس آن را از روی بینی بردارید و صورت خود را بشویید. اگر دچار سوزش شدید، بهتر است برای کوچک کردن بینی از روش دیگری استفاده کنید.

روش ششم: کوچک کردن بینی با استفاده از یخ

برای کوچک کردن بینی خود، یخ را از یاد نبرید. یخ با خاصیت منقبض‌کننده‌ای که دارد، باعث می‌شود به‌مرور زمان حجم بینی شما کاهش یابد. برای این کار از یک بسته یخ استفاده کنید و آن را به‌مدت 10 دقیقه روی بینی خود قرار دهید. می‌توانید چند بار این کار را در روز انجام دهید. پس از گذشت چند هفته می‌توانید تاثیر آن را در کوچک‌تر شدن بینی خود مشاهده کنید.

روش هفتم: کوچک کردن بینی با استفاده از ماسک مخصوص

تغییر در ناحیه بینی نسبت به بقیه نقاط صورت دیرتر اتفاق می‌افتد. این مسئله به‌دلیل وجود غضروف در این قسمت است. به‌همین‌دلیل ممکن است با روش‌های پیشین در کوچک‌کردن بینی خود موفق نباشید. در این شرایط برای خوش‌فرم‌شدن بینی و کوچک‌کردن آن می‌توانید از ماسک‌های مخصوص استفاده کنید. این ماسک‌ها که در قالب‌های مختلف تهیه می‌شوند، می‌توانند باعث کوچک‌شدن بینی شما شوند و فرم زیبایی به آن دهند.

حرکات تمرینی برای کوچک کردن بینی

بله درست شنیدید، حتی با انجام برخی حرکات ورزشی می‌توان تا حدودی در ظاهر و فرم بینی تغییراتی ایجاد کرد. شاید انجام مداوم برخی از تمرینات ورزشی در کنار روش‌های کاربردی و طبیعی که در بخش بالا توضیح دادیم بتواند در زیباتر کردن هرچه بهتر بینی به شما کمک کند. برای اثربخشی بیشتر تمرینات، بهتر است این حرکات را به صورت مداوم و روزانه و حداقل برای چند ماه انجام دهید. در ادامه به معرفی هر یک از این ورزش‌ها می‌پردازیم.

کوچک کردن بینی با تنفس

جالب است بدانید افزایش سن حتی می‌تواند باعث افتادگی پوست بینی و تغییر ظاهر آن شود. پس اگر نمی‌خواهید به چنین حالتی دچار شوید، در هر سنی که قرار دارید، انجام ورزش‌های مخصوص بینی را در دستور کار خود قرار دهید. برای تکنیک تنفس، لازم است که به کمک انگشت اشاره خود پره‌های بینی را فشار دهید و به صورت همزمان نفس بکشید. قدرت نفس کشیدن شما در این حالت باید بیشتر از حالت معمول باشد. برای تأثیرگذاری بیشتر، می‌توانید فشار بیشتری روی ناحیه پایینی بینی خود ایجاد کنید. هر چه میزان فشار را بیشتر می‌کنید، باید قدرت و ریتم تنفس خود را کندتر از قبل کنید. بهتر است این تمرین ورزشی را چند مرتبه و در هر سری به اندازه 10 بار تنفس انجام دهید.

کوچک کردن بینی با لبخند

از معجزه لبخند زدن اصلاً غافل نشوید. خصوصاً اگر از افتادگی خفیف بینی خود رنج می‌برید، لبخند زدن می‌تواند به صاف کردن نوک بینی شما کمک زیادی بکند. برای انجام این تمرین ورزشی ساده، تنها کاری که باید انجام دهید این است که لبخند بزنید، سپس به صورت همزمان انگشت خود را روی نوک بینی قرار داده و آن قسمت را به سمت بالا فشار دهید. اگر می‌خواهید نتیجه خوبی از این تمرین بگیرید، حتماً آن را به صورت روزانه و در هر بار تا 30 مرتبه انجام دهید.

کار روی نوک بینی

یکی دیگر از ورزش‌های مؤثر در خوش فرم کردن بینی این است که با کمک انگشتان خود، نوک بینی را بگیرید. این ورزش چیزی شبیه حالت لبخند زدن است، با این تفاوت که باید نوک بینی را به کمک انگشت‌های اشاره و شست به سمت بالا فشار دهید. در مرحله بعد باید با قرار دادن انگشتان در دو طرف بینی، نوک آن را به سمت پایین بگیرید. این ورزش هم برای فرم گرفتن نوک بینی بسیار مؤثر است.

روش‌های خوش فرم کردن بینی با عمل‌های غیرجراحی

اگر دچار مشکلات جزئی و خفیف در فرم بینی خود هستید و چندان حوصله ای برای انجام روش‌های طبیعی و خانگی کوچک کردن بینی ندارید، می‌توانید روش‌های کلینیکی زیباسازی فرم بینی را در برنامه خود قرار دهید. در چنین حالتی، بسته به روش انتخابی می‌توانید نتایجی ملموس‌ تری از روش‌های طبیعی دریافت کنید. هرچند که اکثر نتایج هم به صورت موقت خواهند بود و البته این روش‌ها بیشتر روی ایجاد ظاهری زیبای بینی شما مؤثر خواهند بود تا این که در کوچک کردن آن تأثیرگذار باشند. در ادامه به معرفی هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم. اگر تصمیم دارید عمل جراحی بینی انجام دهید پیشنهاد می شود تا با خواندن مقاله (فرق تیپ پلاستی و با جراحی بینی کامل) اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پلاسماجت

پلاسماجت نام یک روش جوان‌ سازی است که از طریق وسیله‌ای با همین نام انجام می‌شود. این وسیله را می‌توان یکی از تجهیزات مدرن پزشکی دانست که از طریق آن می‌توان چندین عملیات زیباسازی از جمله از بین بردن جای جوش و آکنه، برطرف کردن افتادگی پلک‌ها، برطرف کردن جای بریدگی زخم‌ها، از بین بردن چین و چروک و بهبود برخی دیگر از آسیب‌های پوستی اشاره کرد. اما شاید یکی از مهم‌ ترین عملکردهای این وسیله، زیباتر کردن فرم و شکل بینی است. مزیت این عمل، انجام ساده آن است که نه تنها به بیهوشی نیاز ندارد، بلکه کاملاً بدون درد است و به صورت سرپایی انجام می‌شود.

اگر دوست دارید تا حدودی اقدام به لیفت بینی خود با روش‌های طبیعی تری کنید، بدون شک پلاسما جت می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما محسوب شود. مزیت استفاده از این روش، هزینه مناسب آن در مقابل روش جراحی بینی است. اگرچه شاید بیشترین تأثیر پلاسماجت روی بینی‌های گوشتی خواهد بود.

تیپ پلاستی روشی برای کوچکتر کردن بینی

اگر قصد جراحی نوک بینی تان را دارید برای اطلاعات بیشتر مقاله (تیپ پلاستی بینی) را مطالعه نمایید.

تزریق فیلر

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای خوش فرم کردن بینی خود انجام دهید، تزریق است. فیلر اگر توسط فرد متخصص تزریق شود و در شکل دهی حرفه ای بینی شما بسیار تأثیرگذار خواهد بود. با استفاده از فیلر می‌توان قوز بینی را برطرف کرد، بینی را صاف تر نشان داد و نوک آن را بالاتر برد. تمامی این کارها فرمی را ایجاد می‌کنند که حتی به نظر می‌رسد باعث کوچک‌ تر شدن بینی شده است. البته ماندگاری فیلر در بهترین حالت بین 6 ماه تا 1 سال خواهد بود، عمل تیپ پلاستی نسبت به فیلر امن تر است برای پاسخ به سوال (آیا عمل تیپ پلاستی بینی دائمی است) این مقاله را بخوانید.

رسپینگ

این روش زیبایی که برخی آن را با نام سوهان کشیدن می‌شناسند، برای افرادی مناسب است که بیشتر قصد دارند حالت استخوانی بالای بینی خود را فرم دهند. در چنین روشی روی قسمت استخوانی و قوز بینی برش پوستی ایجاد می‌کنند و با یک سوهان مخصوص آن قسمت را سوهان می‌کشند. در انتها برای جلوگیری از عفونت بخش سوهان کشیده شده با یک سرم پاکسازی می‌شود. این روش امکان تغییرات بسیار واضحی را ایجاد نمی‌کند و البته تنها برای کم کردن قوز بینی کاربرد دارد.

سخن پایانی

زیبایی صورت، تناسب اعضای آن و داشتن یک بینی خوش‌فرم، همیشه یکی از دغدغه‌های افراد بوده است. شما هم ممکن است در روز به این مسئله فکر کنید و بخواهید که قدمی در راستای کوچک کردن بینی خود بردارید. برای این کار می‌توانید ابتدا به‌سراغ روش‌های آسان بروید. کوچک‌شدن بینی با عسل، زنجبیل، آبلیمو و … از جمله‌ این روش‌ها هستند. روش‌های خانگی کوچک کردن بینی ضرر خاصی ندارند و می‌توانند در طی چند هفته شما را شگفت‌زده کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تیپ پلاستی روشی برای کوچکتر کردن بینی" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تیپ پلاستی روشی برای کوچکتر کردن بینی"، کلیک کنید.